VI Biegi Górskie SanOK i Biegi dla Dzieci

Już 16 września 2023 startuje VI edycja „Biegów Górskich Sanok”, których organizatorem jest Stowarzyszenie „SanOK Biega”. Start i meta biegu zlokalizowane będą w jednym z największych w Europie Muzeum Budownictwa Ludowego, a pierwszy i ostatni kilometr wszystkich dystansów przebiegał będzie przez poszczególne sektory niezwykle urokliwego sanockiego Skansenu.

 

Po niezwykle udanej V edycji „Biegów Górskich Sanok” znowu zamierzamy to zrobić, tym razem z jeszcze większą głową pomysłów i atrakcji dla biegaczy. Przygotowaliśmy dla was do wyboru cztery trasy:

·         Piątka Gajowego – 5 km !!!! NOWOŚĆ !!!!

·         Pierwsza dycha -10km

·         Orli -25 km

·         Słonny 50 km

W ramach tegorocznej edycji odbędą się także biegi dla najmłodszych, współorganizowane z Nadleśnictwem Brzozów i tu mała zmiana! W tym roku będą nagrody dla najlepszych chłopców i dziewczynki w kategoriach wiekowych z wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez Nadleśnictwo.

Poszczególne kilometry tras przebiegają przez niezwykłe miejsca, z których roztaczają się zachwycające widoki na Sanok, Góry Sanocko-Turczańskie oraz Bieszczady. Najciekawsze miejsca na trasie to Orli Kamień oraz szybowisko w Bezmiechowej, gdzie zlokalizowane zostaną punkty żywieniowe na których czekały będą na was regionalne pyszności. Jesteśmy pewni, że zadowolą one nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Wszystkie trasy obfitują w niezwykle bogate zasoby fauny i flory, a spotkanie zwierząt na trasie nie będzie należało do rzadkości. Na startujących oraz ich rodziny czeka wiele atrakcji. Podczas imprezy będziecie mieli możliwość porozmawiać m.in. z psychologiem sportu Karoliną Bagińską – o roli treningu mentalnego w przygotowaniach do startu, zrobić analizę składu ciała i dobrać dietę, zobaczyć pokaz sprzętu i broni wojskowej.

O najpiękniejsze wspomnienia zapisane na fotografii zadbają m.in. Kacper Porada specjalizujący się w fotografii sportowej, doskonale wszystkim znana Mała Gośka – Królowa mety, Anna Padamczyk uchwyci was przelatujących pomiędzy chatami Skansenu natomiast Janusz Jędrzejczyk złapie wasz najlepszy profil. Będzie to dla każdego biegacza wspaniała pamiątka na długie lata.

Nie zawiodą się także najmłodsi, dla których przygotowaliśmy liczne atrakcje. Między innymi: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, lody, animatorzy, pokazy Samuraj Sanok, pokaz sprzętu i broni wojskowej oraz wiele innych.

A tuż po biegach zachęcamy pozostać na część muzyczną, tuż po 17:00 zaczną się pierwsze koncerty.

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o swoim stracie zrób to już teraz i zapisz się – https://competitions.timekeeper.pl/vi-biegi-gorskie-sanok-2023Biegi dla Dzieci - darmowe